Vážení rodiče,

        vítám Vás na našich stránkách již  jsme "DRUHÁCI A UMÍME VZÍT ZA PRÁCI". 

Určitě se na našich stránkách  budou objevovat důležité informace, akce třídy, 

fotečky a videa, zajímavé odkazy na procvičování, proto doporučuji pravidelně 

stránky sledovat. 

      Moc se těším na další rok a na báječnou spolupráci s Vámi.                         

                                                                        Vaše třídní učitelka Bc. Zdeňka PodešvováPROSBA - moc prosím rodiče, nedávejte dětem do třídy již tak teplé oblečení, do třídy nám svítí sluníčko a děti kteří si nemohou odložit svetr a nemohou být jen v tričku, bývají unaveni, bolí je hlava, polehávají po lavici.  Děti jen nesedí, během dne jsou neustále v pohybu. Moc děkuji. 

HURÁ, HURÁ, HURÁ!!! - MÁME  3. MÍSTO VE SBĚRU PAPÍRU - 742,8kg. 

Děkuji mamince Leontýnky za svítící balónky a náramky, využijeme na spinkání ve škole. 

Děkuji mamince Kubíka a Andělky za pomůcky, které využíváme v matematice, ve výtvarné výchově a v pracovní výchově. 

Děkuji mamince Terezky, která již několikrát poslala bílé papíry. 

Do našeho rodičovského fondu byl dán sponzorský dar od maminky Adélky  - částka 5.000,-Kč -  tyto peníze budou použity na výlet nebo na jiné aktivity třídy. 

DOUČOVÁNÍ - čtvrtek od 12.00 - do 12.45hod., /když uvidím, že nějaký žáček má s něčím problém, zajdu si pro něj do družiny a vše znovu vysvětlím a procvičím/

PROSBA - moc prosím, aby děti byly vedeny  ke každodenní přípravě do školy. Je potřeba procvičit probranou látku, aby si prohlédly každý den celou tašku, sešity, chytré desky,  někdy se stane, že v některém sešitě má žáček zakroužkované cvičení/bylo zavedeno v 1. třídě/, které má doma dodělat, nebo provést opravu.  Do úkolníčku zapisujeme jen společné úkoly, samozřejmě, kdo si není schopen zapamatovat, že má něco dodělat/má zakroužkované/, má i možnost si zapsat sám do svého úkolníčku. MOC DĚKUJI!!!!!

INFORMACE:

ČTENÁŘSKÝ DENÍK - jsem moc ráda, že všechny děti mají založený čtenářský deník a můžeme v něm dále pokračovat. Vždy na konci měsíce bude kontrola a vlastní prezentace další přečtené knížky. Byla bych moc ráda, aby děti každý den, alespoň kousek četly ve své vybrané knížce. Již není  Slabikář, kde jsem měla kontrolu, že opravdu každý den děti čtou. S čítankou budeme pracovat jen ve škole.

PRVOUKA - pracovní sešit + učebnici děti nechávají ve škole, jen při potřebě dodělání, nebo D.Ú. si odnesou domů.

ČESKÝ JAZYK - UČEBNICE - děti jí nechávají ve třídě. V pracovním sešitě nejprve látku důkladně procvičíme, napíšeme a pak nám učebnice poslouží k samostatné práci vybraného cvičení a já budu mít kontrolu jestli probranou látku děti zvládly. Jen když budou mít děti z učebnice D.Ú. tak jí přinesou domů.

SNAŽÍM SE DĚTEM ULEHČIT TAŠKU, PROTO SI VŠE NEODNÁŠÍ DOMŮ.

KDYŽ DĚTI BUDOU SAMOSTATNĚ PRACOVAT DO ŠKOLNÍCH SEŠITŮ/malé/ ČJ + M, OPRAVÍM A POŠLU IHNED DOMŮ,  PODEPÍŠETE A ZÁROVEŇ UVIDÍTE KDE VAŠE DÍTKO CHYBUJE, NEBO KDE JE POTŘEBA VÍCE PROCVIČOVAT.

PROSBA - na každý výlet, akci, dávejte dětem do batůžku pláštěnku/ne deštník/, a když napíši zelenou čepici tak přinést. Děkuji.