FOTOGALERIE-4. ČTVRTLETÍ

                                                                                2018    -    1. A

PĚKNĚ NÁM TO UTÍKÁ......


14. - 18. 5 2018 -  tento týden program v Regionálním muzeu - KOCOUREK ŠVARCÍK- bylo krásné počasí, děti se dozvěděly plno zajímavých věcí z historie Mělníka, splnily 5 úkolů a také proběhlo hledání  pokladu. FOTO                                                                                               

Tento týden také dostaly děti koš plný ovoce - jablka, banány, kiwi, ananas, grep - vše bylo dětem rozkrájeno a pěkně zdravě každou přestávku baštily. Proběhlo páteční focení - no byl to pěkný blázinec, v úterý další pokračování, snad to bude už klidnější. Byly psány diktáty, složené příklady - sešity si děti vzaly domů, tak máte možnost se podívat, v čem chybují a v čem je potřeba ještě zabrat. Každý den máme rychlé počítání, kde si děti prověřují jak je důležité umět počítat rychle do 10. Bohužel někteří vidí, že mezery mají. Tento týden diktáty - byly zaměřeny na slova s dě, tě, ně, di, ti, ni. Musíme moc procvičovat. 

9. - 11. 5. 2018 - další týden, který trval jen tři dny. Ve slabikáři již čteme zajímavé články, které s dětmi po přečtení rozebíráme, vyprávíme si. Čtení je zajímavější a to nás baví. Děti moc rádi ukazují své čtenářské deníky a mohou svou knížku prezentovat. V matematice jsme velcí šikulové, děti baví pamětné počítání, aby bylo vše zajímavější, zkoušíme počítat dlouhé příklady, /1+3+5-2+3+5-2/, opět musím je chválit a chválit. Prostě matematika je hra a s čísly se dá hrát. V psaní hóóódně opakujeme, byl přepis, diktát velkých písmen, ale děti zvládají, ale opakovat se musí pořád. Děti  nesly domů dáreček pro maminku, doufám že udělal radost. 

30. - 4. 5. 2018 - pondělí - ČARODĚJNÝ DEN - všichni děti přišly v krásným kostýmech samozřejmě i já, chvilinku jsme byli ve třídě a pak hurá ven. Pro děti jsem měla nachystané čarodějné úkoly, pohoštění v trávě, zmrzlinku. Počasí nám přálo tak jsme si to parádně užili, byla velká legrace -  FOTO. 

V tomto týdnu jsme opravdu hodně procvičovali psaní - diktáty, přepis. Děti poznaly, že si po sobě musí vždy každé slovo, větu přečíst, protože vždy si nějakou chybičku najdou, a proto také chybiček ubývá. Děti si půjčují z třídní knihovničky knížky, baví je číst, ukazovat čtenářský deník - chválím. V matematice jsme také hodně procvičovali, ale tady je opravdu chyb minimálně. V prvouce jsme probírali naší vlast, povídali jsme si o hymně, vlajce, o domově - děti se zaujetím poslouchaly. Každou hodinu si ukazujeme na hodinách časy, dětem to moc pěkně jde - chválím. Byl to krátký týden, ale práce jsme udělali dost a dost. 

23. - 27. 4. 2018 - V tomto týdnu jsme se učili plno nových věcí. Ve slabikáři slabiky di, ti, ni, dy, ty, ny,  dě, tě, ně - dětem to nejdříve dělalo problémy, ale postupně se čtení zlepšovalo. Písanka nám krásně souhlasí se slabikářem, co čteme to i píšeme. Budeme hodně psát a  procvičovat slova, kde se objevují slabiky, di, dy, ti, ty, ni, ny, dě, tě, ně - děti v tom chybují. V prvouce jsme se začali učit hodiny - dětem to pěkně jde, baví je ukazovat čas na jejich papírových hodinách. V matematice jsme poposkočili a již počítáme do 20/bez přechodu/, pracovali jsme s mag. penězmi - slovní úlohy. Byla i velká matematická soutěž - která trvala dva dny, vyhrála prostřední řada - byl to boj. 

Někteří jsou ve třídě velcí sportovci, hned se s každým  úspěchem pochlubí a společně - celá třída si o tom popovídáme a zatleskáme. 

Máme další čtenářské deníky - děti moc rádi svou knížku ukazují ostatním, moc a moc CHVÁLÍM. 

V hodině Vv + Pv jsme pracovali na společném obrazu - HOUSENKY V TRÁVĚ - foto

OMLOUVÁM SE, DNES JEN ČTYŘI FOTEČKY, NĚJAK JSEM NESTÍHALA FOTIT!!!!!


16. - 20. 4. 2018 - začali jsme probírat ve slabikáři ď, ť, ň, dě, tě, ně - nejdříve to děti pěkně pletly, ale už to zvládají, jako vždycky všechno. V matematice jsme začali poznávat další číslice - 16, 17, 18, 19, 20 - v dalším týdnu začneme řešit i příklady. V psaní pilujeme, abychom nezapomínaly čárky a háčky. Opět byl krásný sluníčkový týden, tak tělocvik proběhl venku - bylo to fajn, dětem se zpět vůbec nechtělo. V pátek projekt Den Země - s dětmi jsme navštívili MKD - kde pro nás byla připravena moc hezká pohádka, kde dětem bylo přesně ukázáno jak je špatné zahazovat odpadky v přírodě, jak správně třídit odpad a zazpívaly si písničku, kterou jsme se měli naučit. Na zpáteční cestě jsme se stavili v parku, kde děti posvačily, proběhly - byl to krásně ukončený týden. Na poslední fotce je čepice, takové budou mít děti na výlety, dětem se moc líbí  - móóóc děkuji mamince Kubi.

9. - 13. 4. 2018 - V tomto týdnu byly dvě čtvrtletní práce z ČJ + M. Dopadly velmi dobře, když se objevila  chybička hned jsme opravili, vysvětlili. Jsou to moje šikulky. Děti dostaly poslední díl písanky, ve slabikáři máme písmenka s háčky, v matematice odčítáme příklady typu 15-4, 13-2, jde nám to pěkně, ukazuje se jak je důležité umět počítat do 10. Ve čtvrtek nám 6.B zahrála v Modrém divadélku pohádky - O 3 prasátkách, Boudo budko kdo v tobě bydlí..., O kuřátku, dětem se moc pohádky líbily i proběhla soutěž. Byl krásný sluníčkový týden, tak jsme byli i venku, děti malovaly křídami, hrály hry. Již máme další čtenářské deníky - VELKÁ POCHVALA. Děti využívají naší třídní knihovničku a to mě těší. O Vv a Pv se nám povedli čápi - foto.