FOTOGALERIE - 3. ČTVRTLETÍ

                                                                                      2018 - 1. A

26. 2. - 2. 3. 2018

12. - 16. 2. 2018       BAREVNÝ  TÝDEN 

PONDĚLÍ - barva červená - dnešní den jsme si parádně užili. Všichni jsme přišli v červeném, nebyly to jenom mikiny, trička ale i ponožky, sponky, čelenky, mašle, slipy, prostě kdo doma našel něco červeného tak v tom přišel, psali jsme po celý den červenou propijdou, i do písanky, dětem to náramně šlo, jak se snažili, protože věděli, že nemůžou gumovat,  Čtení  o Červené barvě a i básnička, hry na červenou. O velké přestávce jsme se šli fotit do školní haly, kam přišly ostatní děti z jiných tříd - celkem tam bylo kolem 190 dětí. FOTO A VIDEO - je zde vidět jak to byl krásný den. 

ÚTERÝ - barva  žlutá  - opět musím chválit jsme úžasná parta, nikdo nepřišel v jiné barvě jen v té dnešní žluté. Krásně jsme si ten dnešní sluníčkový den užili, byly jsme i potěšit p.učitelku M. Antonínovou - předali jsme ji dáreček, děti zarecitovaly žákům ze 6.B a byli jsme pozváni  na divadlo, které pro nás připravují v Modrém divadélku./po jarních prázdninách/. FOTO + VIDEO 

STŘEDA - barva modrá - zase všichni v modrém, chválím. Slušelo nám to - foto. Ale v učení nezahálíme, dnes děti dostaly text na čtení, který neznaly a šlo to velmi pěkně. V matematice jsme počítali a skládali tak příklady že jsme  složili větu UŽ UMÍME DO DESETI HURÁ! Bylo v plánu vytvořit si čepičku z vlny - modrou, ale vše nám to bohužel pokazilo, že nám nepřijely Veselé zoubky. Rychle jsme museli improvizovat, ale dětem jsem vše vysvětlila a myslím, že byli s dárečkem i s náhradním programem spokojeny. FOTO+VIDEO+ADÉLKA S HŮLKOU

ČTVRTEK - barva černá - teď se už můžu přiznat, že jsem trochu z tohoto dne měla strach, jak ty moje zlatíčka v černém budou vypadat, jestli to nebude u nás takové smutné, ale bylo to úžasné ono jim prostě sluší vše!!!!!!! Dnešní den se u nás psalo černou propiskou, začali jsme nové písmenko H,h, v matematice byli slovní úlohy a diktát na příklady - dopadlo to skvěle. V písance nové písmenko malé r. A slíbené vyrábění čepičky - z vlny,  zítra doděláme a přinesou vám je domů. FOTO

PÁTEK - barva duhová - poslední den v týdnu byl barevně veselý a stráááášně rychle utekl. První hodinu jsme byli na počítačích, kde nám pomáhali žáci z 5.C, aby dětem ukázali jak se přihlašovat na počítač, jaké používat stránky, aby si mohli doma procvičovat čj, matematiku. Dětem se hodina moc líbila a paní učitelka z 5.C byla překvapená jak děti bezchybně počítají, co udělají práce a z jakou chutí pracují. Jen já hlava děravá jsem zapomněla ve třídě mobil, abych je vyfotila jak krásně pracovali. Tak příště určitě vyfotím, jsme domluveny za 14 dnů. V hodině psaní děti měly samostatnou práci - opis slov. Již jsem opravila, známky jsou v elektronické žákovské knížce a v papírové žák.knížce budou po prázdninách. Konečně 3. hodinu byly vyhlášeny výsledky recitační soutěže - na 1. místě z prvňáčků byl náš Radim - byla mu předána slavnostně v Modrém divadélku knížka a diplom - FOTO, Adélka se umístila na 3. místě - také velký úspěch.  A pak již byla poslední hodina, o kterou jsme dokončovaly naše čepičky, uklízeli stavebnici SEVA - vytvořené výrobky, aby se nám na ně neprášilo a velké loučení před prázdninami. Dnes to byl prostě fofr den. FOTO+VIDEO.

5. 2. - 9. 2. 2018

Tak nám to uteklo, máme po prvním VYSVĚDČENÍ v první třídě a začínáme 3. čtvrtletí. 

Tento týden nám chyběly jen 3 děti - HURÁ!!!! Chřipku jsme porazili a tak jsme se pustili do práce. Poznali jsme další písmenko C,c, čtení je teď už větší zábava, děti dokáží přečíst více vět, různě vpisují do slabikáře, po přečtení věty poznávají o čem četli. V psaní umíme napsat další písmeno velké S, spojovat au, ou. Dětem jsem koupila nové sešity na psaní, abychom mohli pořádně procvičovat, diktáty, opisy. - foto. Matematika nás baví, krásně počítáme, vytváříme slovní úlohy, vymýšlíme příklady na rozklady, ale z čeho mám radost, že děti přestávají počítat na prstech, ten kdo si není ještě jist tak má k dispozici víčka, pastelky v penále.-foto. Tento týden jsme najeli na elektronickou žákovskou knížku, dětem jsem ukázala jak v ní pracuji, aby si dokázali představit jak taková ŽK vypadá. Papírová ŽK stále funguje. O Vv jsme tiskly prsty na zimní rukavice - dětem se moc povedly. - foto.

Také u nás byl pan fotograf a fotil nás na ročenky. Moc děti chválil, jak byly poslušné, ukázněné, vše proběhlo rychle a bez problémů. Byla jsem na ně pyšná. 

Recitační soutěž proběhla velmi úspěšně, Radim i Adélka - foto si ostudu určitě neudělali spíš naopak. Výsledky se dozvědí v dalším týdnu. Bude vše vyhlášeno školním rozhlasem. 

Stavebnice SEVA, děti strašně baví na fotkách jsou vidět výrobky - jsou to šikulky.