FOTOGALERIE - 3. ČTVRTLETÍ

                      2018 - 1.A

                                                                                

DALŠÍ TÝDEN JIŽ NAJDETE VE 4. ČTVRTLETÍ - TO NÁM TO PĚKNĚ UTÍKÁ

3. - 6. 4. 2018 - V tomto týdnu jsme si užili plno sluníčka, třída začíná být krásně prosluněná a tak nás to sluníčko i pozvalo na jarní vycházku, kde jsme plnili několik úkolů - poznávali jsme jaké je počasí, hledali jsme jarní kytičku, poslouchání zpěvu ptáčků, ukázka pupenu na stromě,  skákání  přes kanál - děti měly obavy, že v parku žádný není, ale s radostí jsme ho našli, házeli jsme kamenem, klacík zabodli do hlíny - už je pěkně měkká, holčičky a kluci stavěli domečky z klacíků, spojení plotem a pak společné návštěvy - byla to zase jiná hodina prvouky. V matematice bylo plno soutěží, v kterých se děti zdokonalují v počítání, proběhla i samostatná práce - dopadla výborně. Ve slabikáři nové písmeno F, f. Každý den jsme psali diktát slov nebo vět, musíme stále procvičovat. Ve výtvarné výchově jsme vyráběli sluníčka - móóóc se povedla. 

V novém čísle školního časopisu máme článek a i o nás píše 6.B - FOTO

Páteční akce RÉVA  se nám moc líbila, děti poznaly zase jiné nástroje jiný druh muziky. 

26. - 28. 3. 2018 - tento týden trval jen tři dny, ale zase jsme v učení i v činnostech poposkočili. Ve čtení jsme měli plno spojovaček, doplňování do tajenky, rýmy, na které děti přicházely i samy, Další děti si půjčily z naší knihovničky knížky, /mám radost/.  Matematice se teď hodně věnujeme, již počítáme příklady typu 14-10, 14-4, 10+4, vytváříme slovní úlohy, počítáme pyramidy, aby si děti uvědomovaly desítky a jednotky, ale samozřejmě nezapomínáme počítání + a - do 10. Čekají nás čtvrtletní práce z matematiky, českého jazyka a z prvouky. Z psaní byl diktát slov, nedopadl nejhůře, ale někteří musí více procvičovat, hned jsme si chyby ukázaly, znovu procvičovali. 

V úterý akce Plackohraní, ale o tom se nebudu rozšiřovat, děti mají pro vás překvapení -je to tajné! Jinak v tento den  u nás ve škole byl Den otevřených dveří,  předškoláci se na nás chodili dívat, ukazovali jsme jak čteme, děti malovaly na dýhu, rodiče se dětí ptali jak vše zvládají - jasně že bylo řečeno od dětí, že je vše lehké,  moc se jim u nás líbilo. 

Hurá vyrostlo nám osení, děti s radostí ve středu odnášely domů. 

19. - 24. 3. 2018 - V tomto týdnu jsme měli plno akcí, ale nebojte na učení jsme také nezapomněli. Známe další písmenko ch,CH, ale z čeho mám obrovskou radost, děti si půjčují z naší třídní knihovničky knížky a již se nám i objevil 1.čtenářský deník. Kdo by měl zájem může také zavést - sešit s pevnými deskami, stačí napsat  název knihy, autor, ilustrátor, napsat o knížce dvě větičky, nebo jen obrázek, přinést ukázat i s knížkou - prezentace. V matematice jsme začali novou látku desítky+jednotky. Ukazuji na různých předmětech, děti samostatně vytvářejí úlohy, jde jim to. 

1. akce beseda v Městské knihovně - ukázka knížek, různé rébusy, zajímavosti, jak se máme chovat ke knížkám, krátká pohádka a prohlídka po knihovně. Dětem se v knihovně moc líbilo. Pak společné posezení v cukrárně - dortíky byla jedna velká ňamka, procházka po parku, dětské hřiště. Děti si po cestě zpívaly, každý se ohlédl a jen chválili. Bylo to úžasné. 

2. akce Divadlo kouzel - Kožíšek - děti se při představení hodně nasmály, musím je moc pochválit byly moc hodný. 

FOTO - jak jsme pracovali ve vyučovacích hodinách

3. akce - Spaní ve škole - NOC S ANDERSENEM - celý týden jsme se na tento den těšili. Příchod do školy byl v 16.30hod., přichystání ve třídě na spinkání a pak jsme odcházeli do našeho školního klubu. Kde děti přivítaly básničkou a písničkami 6.B + 8.B. Pak začaly plnit úkoly na různých stanovištích. Následoval odpočinek a večeře a nastalo poslední soutěžení, které se uskutečnilo na chodbách školy. Musím moje Klauny moc pochválit, vše krásně zvládaly, chovaly se úžasně a bylo na nich vidět že si to užívají. Byly rozdány odměny, první tři Radim, Ríša, Štěpánka dostali ještě pexeso, korunu, a větší pastelky. 

Návrat do třídy, hygiena, pohádka, ale hlavně polštářová bitva - dopadla nerozhodně, ale byl to boj!!!!!!

Děti krásně usnuly, vstávaly kolem 6.00hod, hygiena, snídaně a úklid. Vše jsme stihli před 8.00hod. Jsou to moje zlatíčka. Všem je UDĚLENA VEEELLLIIIKÁ POCHVALA!!!!!

12. - 16. 3. 2018 - V tomto týdnu jsme ve slabikáři přidali ke čtení další písmenko ř,Ř, doplňovali jsme tajenky, přesmyčky z písmen. V hodinách bylo plno skupinové práce. V psaní jsme poposkočili o další  písmenka - velké K, E, Ž, C. Tento týden byly dva diktáty - krátké věty a slova. Písmenek přibývá a také se zapomíná, proto budeme procvičovat a procvičovat!!!!!!!!!!!! V matematice jsme se seznámili co je koule a krychle - pro lepší pochopení jsme používali malé molitanové kostky, z kterých jsme stavěli různé obrazce, v dalším týdnu budeme určitě pokračovat. Děti si vyzkoušeli poslepu poznávat a určovat krychli a kouli. Těšili jsme se jak tento týden v hodině tělesné výchovy  budeme zdokonalovat  driblování, ale bohužel  v tělocvičnách se konal turnaj ve vybíjené, tak místo driblování bylo vyrábění krásného kuřátka ve skořápce - FOTO. V prvouce jsme začali probírat JARO, určujeme květiny, poznáváme mláďátka, co sejeme a sázíme, popisovali jsme z čeho se skládá rostlina, keř a strom - FOTO - SP - sestavení a doplnění části stromu. Také nám rozkvetla nástěnka - FOTO - květiny v jarních barvách a koťátka. Děti se seznámily s dýhou, na kterou malují a až bude hotovo vyrobíme indiánský totem. - FOTO

5. - 9. 3. 2018 - Týden pěkně utekl, známe další písmenka č, Č, ž, Ž, každou hodinu zakončujeme skupinovými činnostmi, děti to moc baví a zároveň pěkně zaměstnávají hlavičky. V matematice byly dvě samostatné práce, dopadly velmi dobře, školní sešity do kterých pracujeme jsem poslala domů k nahlédnutí. Umíme napsat další písmenko velké D, H. Každou hodinu procvičujeme opisy - věty. Děti se snaží psát krásné písmenka, ale zapomínají na čárky, háčky a tečky. Také jsme poslala školní sešit k nahlédnutí. Ale musím je chválit, chyby které udělají tak si hned uvědomují, vidím na nich že je to mrzí a proto vím, že to vše vypilujeme, vždyť to jsou moje šikulové. Maminkám jsme vyrobili dáreček k MDŽ- doufám, že udělal radost. V tělocviku jsme trénovali hod míčem, driblování. 

26. 2. - 2. 3. 2018

Je po jarních prázdninách, pěkně jsme si odpočinuli a nabrali plno sil do další práce. Týden utekl a my jsme se naučili další písmenko b,B, v hodinách jsme stihli plno činností, úkolů, soutěží. Děti moc chválím pěkně čtou, a žádná přesmyčka z písmen jim nedělá problém. /přesmyčka - např. eles, aklesatp atd./. V matematice byly dvě samostatné práce, dopadly velmi dobře. No už se nám to blíží a začneme počítat do 20. Zatím, ale budeme pořádně procvičovat do 10, aby to děti dostaly pořádně do hlaviček. v hodinách matematiky byly opět soutěže, tentokrát vyhrála řada u okna, uvidíme v dalším týdnu kdo vyhraje. Pracovali jsme s penězi, vytvářeli různé slovní úlohy. V psaní umíme napsat další písmena z, Z, T. Pomalinku se dětem v písance začínají ztrácet pomocné linky, tak jim opět bylo vysvětleno jak na to. Ve Vv se dětem moc povedly brusle, krásně je vybarvily a i byla procvičena motorika, děti provlékaly provázky jako tkaničku. Jen ty kličky každý neumí, no musíme se je doučit. - FOTO. V Pv - stavění ze stavebnice SEVA - FOTO+VIDEO. Není potřeba co psát na fotkách a videu je vše vidět - stavebnice je velmi oblíbená. Také proběhla beseda Zvířátka kolem nás, bylo to velmi zajímavé a poučné - FOTO. A na závěr taneční kreace naší nové písničky - VIDEO.

12. - 16. 2. 2018       BAREVNÝ  TÝDEN 

PONDĚLÍ - barva červená - dnešní den jsme si parádně užili. Všichni jsme přišli v červeném, nebyly to jenom mikiny, trička ale i ponožky, sponky, čelenky, mašle, slipy, prostě kdo doma našel něco červeného tak v tom přišel, psali jsme po celý den červenou propijdou, i do písanky, dětem to náramně šlo, jak se snažili, protože věděli, že nemůžou gumovat,  Čtení  o Červené barvě a i básnička, hry na červenou. O velké přestávce jsme se šli fotit do školní haly, kam přišly ostatní děti z jiných tříd - celkem tam bylo kolem 190 dětí. FOTO A VIDEO - je zde vidět jak to byl krásný den. 

ÚTERÝ - barva  žlutá  - opět musím chválit jsme úžasná parta, nikdo nepřišel v jiné barvě jen v té dnešní žluté. Krásně jsme si ten dnešní sluníčkový den užili, byly jsme i potěšit p.učitelku M. Antonínovou - předali jsme ji dáreček, děti zarecitovaly žákům ze 6.B a byli jsme pozváni  na divadlo, které pro nás připravují v Modrém divadélku./po jarních prázdninách/. FOTO + VIDEO 

STŘEDA - barva modrá - zase všichni v modrém, chválím. Slušelo nám to - foto. Ale v učení nezahálíme, dnes děti dostaly text na čtení, který neznaly a šlo to velmi pěkně. V matematice jsme počítali a skládali tak příklady že jsme  složili větu UŽ UMÍME DO DESETI HURÁ! Bylo v plánu vytvořit si čepičku z vlny - modrou, ale vše nám to bohužel pokazilo, že nám nepřijely Veselé zoubky. Rychle jsme museli improvizovat, ale dětem jsem vše vysvětlila a myslím, že byli s dárečkem i s náhradním programem spokojeny. FOTO+VIDEO+ADÉLKA S HŮLKOU

ČTVRTEK - barva černá - teď se už můžu přiznat, že jsem trochu z tohoto dne měla strach, jak ty moje zlatíčka v černém budou vypadat, jestli to nebude u nás takové smutné, ale bylo to úžasné ono jim prostě sluší vše!!!!!!! Dnešní den se u nás psalo černou propiskou, začali jsme nové písmenko H,h, v matematice byli slovní úlohy a diktát na příklady - dopadlo to skvěle. V písance nové písmenko malé r. A slíbené vyrábění čepičky - z vlny,  zítra doděláme a přinesou vám je domů. FOTO

PÁTEK - barva duhová - poslední den v týdnu byl barevně veselý a stráááášně rychle utekl. První hodinu jsme byli na počítačích, kde nám pomáhali žáci z 5.C, aby dětem ukázali jak se přihlašovat na počítač, jaké používat stránky, aby si mohli doma procvičovat čj, matematiku. Dětem se hodina moc líbila a paní učitelka z 5.C byla překvapená jak děti bezchybně počítají, co udělají práce a z jakou chutí pracují. Jen já hlava děravá jsem zapomněla ve třídě mobil, abych je vyfotila jak krásně pracovali. Tak příště určitě vyfotím, jsme domluveny za 14 dnů. V hodině psaní děti měly samostatnou práci - opis slov. Již jsem opravila, známky jsou v elektronické žákovské knížce a v papírové žák.knížce budou po prázdninách. Konečně 3. hodinu byly vyhlášeny výsledky recitační soutěže - na 1. místě z prvňáčků byl náš Radim - byla mu předána slavnostně v Modrém divadélku knížka a diplom - FOTO, Adélka se umístila na 3. místě - také velký úspěch.  A pak již byla poslední hodina, o kterou jsme dokončovaly naše čepičky, uklízeli stavebnici SEVA - vytvořené výrobky, aby se nám na ně neprášilo a velké loučení před prázdninami. Dnes to byl prostě fofr den. FOTO+VIDEO.

5. 2. - 9. 2. 2018

Tak nám to uteklo, máme po prvním VYSVĚDČENÍ v první třídě a začínáme 3. čtvrtletí. 

Tento týden nám chyběly jen 3 děti - HURÁ!!!! Chřipku jsme porazili a tak jsme se pustili do práce. Poznali jsme další písmenko C,c, čtení je teď už větší zábava, děti dokáží přečíst více vět, různě vpisují do slabikáře, po přečtení věty poznávají o čem četli. V psaní umíme napsat další písmeno velké S, spojovat au, ou. Dětem jsem koupila nové sešity na psaní, abychom mohli pořádně procvičovat, diktáty, opisy. - foto. Matematika nás baví, krásně počítáme, vytváříme slovní úlohy, vymýšlíme příklady na rozklady, ale z čeho mám radost, že děti přestávají počítat na prstech, ten kdo si není ještě jist tak má k dispozici víčka, pastelky v penále.-foto. Tento týden jsme najeli na elektronickou žákovskou knížku, dětem jsem ukázala jak v ní pracuji, aby si dokázali představit jak taková ŽK vypadá. Papírová ŽK stále funguje. O Vv jsme tiskly prsty na zimní rukavice - dětem se moc povedly. - foto.

Také u nás byl pan fotograf a fotil nás na ročenky. Moc děti chválil, jak byly poslušné, ukázněné, vše proběhlo rychle a bez problémů. Byla jsem na ně pyšná. 

Recitační soutěž proběhla velmi úspěšně, Radim i Adélka - foto si ostudu určitě neudělali spíš naopak. Výsledky se dozvědí v dalším týdnu. Bude vše vyhlášeno školním rozhlasem. 

Stavebnice SEVA, děti strašně baví na fotkách jsou vidět výrobky - jsou to šikulky.