FOTOGALERIE - 2. čtvrtletí

                                                                                          2017 / 2018
                                                                         1. A

13. 11. - 15. 11. 2017 - 11. týden

Jedenáctý týden byl opět  krátký, ale přesto jsme stihli plno věcí. Známe další písmenko T,t, složili jsme z písmen dloooouuuuhooouuu větu MÁMA MELE MASO - všem se to podařilo - foto. Děti se krásně rozepisují, moc je chválím, další klaun přibyl a může psát perem HURÁ! V matematice jsme měli náš první větší test, dopadl výborně - CHVÁLÍM! Krásně se nám povedli složit matematické stonožky - foto.  O Vv - Pv - jsme vystřihovali, vybarvovali - já lepila  a všem se povedla úžasná veverka. Děkuji mamince Tomáška za krásné šišky. - foto. O Tv - jsme byli radši ve třídě, některé děti mají velkou rýmu, kašlou, tak aby se jim nepřitížilo, ve třídě  jsme si vyrobili krásné záložky do slabikáře, které zalaminuji a děti budou používat. - video - děti nevěděly že je natáčím. 

Naší Káji stříbrná medaile - foto - má můj velký obdiv, hraje hokej a jak mi říká velmi dobře - VELKÁ ŠIKULKA.

20. 11. - 24. 11. 2017 - 12. týden

Pondělí ve 12. týdnu jsme začali pěkně z vesela. Děti dostaly záložky do Slabikáře - velká radost - foto. Začali jsme nové písmeno J,j. V matematice jsme vypočítali 26 příkladů, které byly připravené na tabuli - společně jsme je opravovali, všichni dostali jedničku. Šikulky. 

Karolínka opět přinesla medaili, ale tentokrát zlatou - gratuluji, jsi prostě úžasná - foto.

První diktát písmen - dopadl moc dobře, určitě diktáty budou pravidelněji. Další klaun začal psát perem. 

Jelikož od příštího týdne /t.j. 13.týden/, nám začínají každé pondělí a úterý 3.vyučovací hodinu číst žáci ze 6.B pohádky, tak jsme pro žáky ze 6.B připravili pásmo básniček, básniček s pohybem a předali jsme jim i první zimní vločku. Žáci i paní učitelka M. Antonínová měli obrovskou radost. - foto. Já byla na moje děti strašně pyšná, moc se jim to povedlo.

O Vv - Pv jsme pěkně pracovali a již naší třídu chystáme pro Ježíška - foto. Dětem se krásně povedli čertíci - foto. Máme dalšího medailistu - naše stále usměvavé sluníčko Pepíček - foto.

V MKD hudební pohádka byla moc pěkná, bohužel fotky jsou z divadla nekvalitní tak aspoň trochu videa.

Máme další týden za sebou, musím pochválit děti, velmi se snaží, aby měly co nejlepší výsledky, krásně se rozepisují, počítají pěkně rychle, dostali sešit na procvičování příkladů, kde si budou i osvojovat správné psaní číslic a  psaní pod sebe. 

Rozjeli jsme nácvik na vánoční besídku, děti se moc těší. Každý den dětem nechává Ježíšek nějaké překvapení, tak každé ráno hned hledají co kde přibylo. Máme tu nejkrásnější období - Vánoce. 

27. 11. - 1. 12. 2017 - 13. týden

Nový již 13. týden jsme začali novým písmenkem Y,y,ý. Dětem jsem vysvětlila proč a kde se píše tvrdé y, ale to vše se postupně  budou učit, ale jen aby pochopili. V psaní je vidět, že ta jejich ručička začíná pěkně vědět co má dělat, a proto ty písmenka jsou tak krásné - všechny moc chválím. Jen musíme pořád připomínat správné sezení a správné držení pera. 

V matematice jsme moc šikovný, začínáme číslo 6. Každý den mají děti připravené příklady na tabuli a krásně píší a počítají do nového sešitu. 

V pondělí 27. 11. - první čtení žáků ze 6.B - Ondra-pejsek, Anička-kočička, Sára-vypravěč. Příběh se jmenoval:  O noční košilce. V úterý 28, 11. - druhé čtení - Jakub-pejsek, Nikča-kočička, Lucka-vypravěč. Příběh se jmenoval: Jak pejsek s kočičkou udělali k svátku dort. Žáci každé čtení mají moc pěkně připravené, mají i masky, dětem se čtení moc líbí. Tak už se zase těšíme na příští týden - pondělí a středa.  foto-video 

Opět se Vám představuje naše hokejistka Kája - video

Výtvarná výchova byla samé kouzlo. Děti vyráběly papírovou vánoční ozdobu - nejdříve  ozdobu natřely inkoustem a zmizík kouzlil krásné obrazce. Aby nám ta krásná ozdoba mohla dělat ve třídě radost, tak děti z papíru vyrobily řetěz za který ozdobu pověsíme. Moc je to bavilo a všem se ozdoba povedla. video

Naše třída začíná být krásně vánoční. Také nám přibyl "Adventní vánoční anděl" a tak od pátku 1.12. budeme zakrývat čísla, aby nám ten čas rychleji utíkal a to čekání na Ježíška nebylo tak dlouhé. - foto

Adélka přinesla jak krásně doma upekla a nazdobila perníčky, je to holka šikovná. - foto

Ve Slabikáři jsme začali další písmenko N,n. Pěkně nám písmenka přibývají, proto je nutné opravdu hoooodně číst - někteří písmenka zaměňují. V písance jsem dětem diktovala slabiky - video. Diktát dopadl dobře. 


Ráno měly děti ve třídě velké překvapení již nám Ježíšek přinesl stromeček - byla velká radost. - foto

Video je z hodiny, kde je vidět úžasná spolupráce, pomáhání svému kamarádovi při výrobě vánoční hvězdy. Mám je za to móóóc ráda.

4. 12. - 8. 12. 2017 - 14. týden

Týden jsme začali pěkně svižně, dokončili jsme další písmenko N,n -  nové V,v děti pěkně spojují slabiky a slova. Čtení začíná být rychlejší, písmena si pěkně osvojují. Již se dokáží všichni prostřídat ve čtení + u toho stačíme udělat další činnosti a ještě probereme takových důležitých věcí, co si musíme říct/jsou to moje štěstíčka/. V písance byl diktát - povedl se, diktáty budou každou hodinu, aspoň jeden řádek a postupně budeme přidávat. Již jsme začali psát velká psací písmena - M, O, A. V matematice počítáme do 6, plníme spoustu slovních úloh, činností u kterých si děti osvojují opět počítání do 6. Jsou to moji šikovní matematikáři. 

4. 12. - 3. čtení žáků ze 6.B - O pejskovi a kočičce - Pejsek si roztrhl kaťata - žáci - Adélka, Ben, Majda, Víiktor opět moc pěkně připravené, děti poslouchají a čtení se jim líbí. - foto. 4. čtení žáků ze 6.B - Jak hrál divadlo a na Mikuláše co bylo - Vojta, Anička, Denisa a Michal- foto.

5.12. návštěva Regionálního muzea - Vánoční ozdoby - moc pěkné, děti to bavilo, po programu si vyrobily Mikuláše - krásně se všem povedl. Bohužel fotky nejsou moc kvalitní, omlouvám se, ale u stromečku a betlému nám to sluší. - foto. Po příchodu na nás čekal Mikuláš s Čertem. Dětem málem vypadly oči z důlku, ale nikdo neplakal, bohužel si Mikuláš pozval k sobě zlobidla, tak doufám, že se polepší. Děti měly ohromnou radost z dárečků je to vidět na videu + foto.

V matematice velké skládání matematických krokodýlů s příklady všichni zvládli a taky nám je hlídají naši tři neodvážnější Romča + Ríša + Tomášek - foto

8.12.2017 - Výlet Svíčkárna - Šestajovice u Prahy, jaké to bylo? Určitě budou vyprávět děti. Já byla strašně moc pyšná na všechny moje děti, byly úžasný, poslušný, hodný, prostě moje zlatíčka, prostě krásný výlet - foto

11. - 15. 12. 2017 - 15. týden

Patnáctý týden nám začal móóóc hezky. Druhou vyučovací hodinu jsme měli akci MP - Lvíček EMpíček. Dětem bylo znovu připomenuto, jak správně chodíme přes přechod, jaké barvy má semafor, když nás osloví cizí člověk tak k němu nenastupujeme do auta, jak se správně chováme v lese, jak se chováme ke svému kamarádovi. Vše nám krásně vysvětlila policistka Radka a Lvíček. foto-video

Začali jsme v matematice počítat do 7 - pěkně nám to přibývá, každou hodinu procvičujeme plno příkladů, děti jsou v matematice opravdu moc šikovný. V Prvouce jsme si vyprávěli o tom jak je nám dobře u babiček a dědečků, jak se nám blíží Vánoce a co bychom chtěli pod stromečkem najít. Je krásné vidět ty natěšené  děti a zářící oči jak se na toho Ježíška těší. 

V pondělí i v úterý proběhlo čtení žáků ze 6. B - již 5. a 6. čtení - Jak psaly kočičky do Nymburka - David - Matěj - Hanka. Děti když vidí žáky, hned pro ně připraví židličky a už se hezky usadí a poslouchají. Žáci vždy po přečtení  dávají dětem kontrolní otázky - ale moji Klauni vždy správně odpovídají. 

12.12.2017 - Vánoční besídka - všechny děti strašně moc chválím, moc se jim vše povedlo, ale i děkuji rodičům za výborné vánoční cukroví a za podporu svých dětí - tréma byla veliká - foto

14.12.2017 - DĚTEM PŘIŠEL DOPIS OD JEŽÍŠKA

                                                                               DOPIS OD JEŽÍŠKA

Ahoj holky a kluci,

             představte si, co se stalo v našem Ježíškově světě. Hvězdulka mi povídala o Vaší třídě 1.A co si říkáte "Klauni".

            Každá hvězdička, mi vyprávěla jaká jste fajn parta. Jedna přes druhou štěbetaly, že si vzájemně pomáháte, perete se jen občas a vůbec ne moc vážně, že umíte prožívat hezké společné chvíle. Také mi pověděly, že když něco někomu nejde, že ostatní se mu nesmějí, ale snaží se, aby se zlepšil. A když někdo zlobí, že ho ostatní dovedou zklidnit, aby z něho byl hodný kluk nebo kamarádka holka.

          Vidím, že jste opravdu báječná parta "Klaunů", že děláte paní učitelce, ale i rodičům velkou radost, jak pěkně pracujete ve škole, a proto jsem se rozhodl každého z Vás obdarovat malým dárečkem.

          A mám z toho opravdu velkou radost, že takové fajnové děti jsou na světě.

         Jen mám k Vám velkou prosbu. Až dárky rozbalíte, mrkněte z okna a po nějaké hvězdičce mi pošlete pozdrav, to zase uděláte radost vy mně.

                                                                                                                       Váš Ježíšek

18. - 22. 12. 2017 - 16. týden

Poslední týden do Vánoc. Je to dlouhé čekání, ale nám to utíká, protože jsme moc pracovití. Ve Slabikáři jsme začali nové písmenko Z,z, krásně čteme, jsou zde i různá cvičení na doplňování písmen, ale děti úžasně vše zvládají. Snažím se jim vše zaměňovat, abych se přesvědčila jestli můžeme pokračovat dál. Dokončili jsme písanku číslo 1. Děti opravdu velmi dobře zvládají psát, ti kteří mají někdy písmenka ošklivá, tak dlouho zkoušejí až se jim vše povede. Velmi oceňuji snahu. V matematice jsme začali počítat do 7. Procvičujeme slovní úlohy, aby si děti  dokázaly spočítat kolik mají v peněžence peněz, pracujeme v minutovkách, počítáme pyramidy - jsou to opravdu dobří počtáři. Vv - Pv jsme pracovali s voskovkami a vodovkami. Krásně se jim povedla mořská ryba a mořský šnek - foto. V Tv jsme zkoušeli přeskok přes švihadlo. Někteří již zvládnou, ostatní budou zdokonalovat časem, ale snažili se všichni - video.

7. čtení žáků ze 6.B - O klucích z Domažlic - Vojta-Honza-Sára-Natálie

8. čtení žáků ze 6.B - Jak to bylo o Vánocích - Adéla-Julie-Janek-Ondra.

Bylo to poslední čtení v roce 2017 O pejskovi a kočičce, v Novém roce 2018 nám budou číst žáci ze 6.B z jiné knížky - to bude překvapení. 

22.12.2017 - Třídnické vánoční hodiny 

Dnešní den jsme začali nejdříve připomenutím vánočních zvyků, tradic, rozkrojení jablíčka - všude byla hvězdička tak byla obrovská radost. Dětem byl přečten vánoční příběh a pak už nastal  tolik očekávaný okamžik rozdávání dárků. Myslím, že všichni děti byly spokojené i ze společného dárku byla radost veliká. Hned se kluci dali do stavění, ostatní hráli společenské hry. Také byl tanec, to jsme nesměli opomenout. Bouchli jsme i šampáňo a všichni si přáli hodně štěstí a zdraví v roce 2018. Foto - video

3. 1. - 5. 1. 2018 - Po vánočních svátcích krátký týden, trval 3 dny, ale s dětmi jsme vše krásně opakovali - musím moc pochválit, nic nebylo zapomenuto. Ve Slabikáři jsme ukončili písmenko Z,z a začali D,d. Děti krásně spojují slova, navzájem se kontrolují jestli spolužák přečetl správně  - hned opraví, i já mám  kontrolu, že dávají pozor a čtou. V matematice velké procvičování +, - do 7, byly napsány dvě samostatné práce /známky do ŽK v dalším týdnu/, pomalu přecházíme na +, - do 8.  V písance nové písmenko velké P. Děti hezky spojují slova, ručičky začínají být šikovné, písmenka jsou lepší a lepší. 

8. 1. - 12. 1. 2018 - je za námi velmi pěkný týden, musím děti moc a moc pochválit. Někdy to dá práci, ale vždy se s chutí do všeho pustí a brzy vše pochopí. Ve Slabikáři jsme se naučili další písmenko K,k. Je fajn jak děti již vymýšlejí další a další slova a mají radost co již dokáží přečíst. Pracovali jsme ve skupinách, někdo dával správné písmenka do slov, někdo slabiku, někdo dával dohromady rozstříhanou pohádku - děti musely poznat o jakou pohádku se jedná.  V psaní jsme opět pokročili, umíme malé - j, děti psaly samostatně v písance celou stranu - známka bude v ŽK. Také byl tento týden diktát slov, byla jen jedna 2. V matematice již počítáme do 8, používali jsme k názornému procvičování magnetické peníze, abychom lépe pochopili slovní úlohy v matematice. Tento týden jsme opravdu hodně psali, počítali - čekají nás čtvrtletní práce z českého jazyka, z matematiky a z prvouky.  V prvouce jsme začali novou látku - Lidské tělo - foto. Ve výtvarné výchově se dětem moc povedly zimní svetry - foto. V tělocviku jsme se pěkně zahřáli, byla opičí dráha, hry s míčem, relaxace - foto. V hodině zpěvu jsme krásně zpívali, byla to úžasná hodina, kde jsme se strašně nasmáli - video.

Také si tento týden pár děti vyzkoušelo, jaké to je sedět za učitelským stolem - dávaly i známky, vyvolávaly, ale také děti chválily - foto. /samozřejmě, že se musí vystřídat všichni/. 

A ještě jedna velká událost TOMÁŠKOVI SE NARODILA SESTŘIČKA KAČENKA - GRATULUJEME!

15. 1. - 19. 1. 2018 - tento týden jsme začali krásnou básničkou "Smutná knížka", musím moc pochválit děti, všichni se jí krásně naučily. Blíží se nám recitační soutěž/8.2.2018/, tak mám z čeho vybírat, jen to bude moc těžké kdo se zúčastní, musím vybrat jen dvě děti. Děti se naučily další písmenko Š,š. Někteří děti se mi chlubí, že si doma již čtou, což mě velmi těší. Plánuji besedu v Knihovně, aby věděli kam si chodit vypůjčit knížky. Ukončili jsme 1. díl matematiky a další týden již začneme pracovat v 2. díle, kde začneme počítat do 9. Tento týden mají děti za sebou čtvrtletní práce z českého jazyka a z matematiky. Musím opět moc chválit, jsem ráda, že si mi potvrzují známky, které se objeví na vysvědčení. V písance jsme zvládli krásně psát velké J, a y. V prvouce probíráme jak se chovat ke svému tělu - správná hygiena, zdravá strava. V hodině pracovního vyučování se nám moc povedli lední medvědi - foto. V tělesné výchově jsme se pěkně zahřáli během, skákáním, společné hry, bylo plno smíchu, zhoupli jsme se na laně - video.

Další žáci si vyzkoušeli sedět za učitelským stolem, vyvolávat, opravovat, radit. - foto.

22. 1. - 26. 1. 2018 - Další týden nám přinesl nové písmenko ve Slabikáři R,r. Čteme opravdu velmi dobře, děti si nečtou jen ve Slabikáři, ale i z knížek v naší třídní knihovně, což mě velmi těší. V matematice procvičujeme počítání do 9 - slovní úlohy, rozklady, sčítání a odčítání do 9, v hodině matematiky jsou děti aktivní, uděláme plno práce, dětem různě obměňuji příklady, abych si ověřila jejich znalosti. Také si hrajeme na paní učitelku a učitele, děti si navzájem kontrolují příklady, tím je i větší motivace, jak se snaží, aby měly vše správně. V písance jsme psali n, N, d. Děti již zvládnou napsat delší větu a i složí delší větu z nastříhaných písmen. Děti udělaly obrovský pokrok jak v ČJ, psaní ale i v M. Tento týden se děti naučily vyrábět bambule - foto. S jakou radostí motali, motali a motali vlnu to byla radost se na ně dívat. V hodině hudební výchovy jsme si pěkně zazpívali, ale i jsme se vyřádili při bubnování s papírovými trubicemi -  video/které mi posílá jedna báječná babička - děkuji!!!!!!!!/. Těším se až z nich budeme vyrábět na Vv nebo na PV. V hodině tělocviku jsme se zdokonalili v hodu míčem, děti se nebojí chytit míč, hází pěkně svému kamarádovi. Také byla soutěž holky proti klukům. Bylo to těsné 3:2, ale děvčátka zvítězila - druhý den odměna pytlík bombónů. Příště bude odveta-foto+video

Další děti za učitelským stolem - foto - sluší jim to.

Stavebnice od Ježíška nezahálí, třídu nám zdobí vyrobené ruské kolo - pracovali na něm: Péťa, Romča, Martinka a Ríša - foto.

29. 1. - 1. 2. 2018 - V tomto týdnu nás bylo ve třídě jen 12 nebo 11. Proto moc prosím, dbejte na to aby děti chodily do školy doléčeny, ať to 3. čtvrtletí začneme v plném počtu. 

Ale i tak jsme nezaháleli a pilně pracovali. V matematice jsme dokončili sčítání a odčítání do 9, ve slabikáři jsme řádně procvičovali Au, Ou - dětem toto spojení dělá problém, proto jsme u těchto slov s au, ou zůstali trochu déle. Jinak jsme pracovali ve skupinách a skládali jsme věty - foto.V prvouce jsme zvládli projekt lidské tělo - jak se zdravě stravovat - zdravé zoubky - spolupráce mezi dětmi byla moc pěkná - foto. Ve výtvarné výchově jsme pracovali ve dvojicích - zimní krajina - lepení, stříhání, malování - foto. Ve třídě nám přibylo krmítko pro ptáčky, které vytvořily děti v hodině pracovního vyučování. Mají z něho  velkou radost - povedlo se jim - foto. Také jsme už využili stavebnici SEVA - děti postavily úžasné modely - foto

Nejdůležitější den v tomto týdnu byl ale čtvrtek, kdy bylo dětem rozdáno vysvědčení. Napětí nám pěkně houstlo, ale pak ta radost byla velká. Všichni si odnášeli samé jedničky a pochvaly třídního učitele. JEN, ABY TO VYDRŽELO!!!!!!!!!! Velké děkuji patří rodičům, kteří přišli podpořit své děti při předávání vysvědčení, velmi si toho vážím.