FOTO - VIDEA                            1.  ČTVRTLETÍ - 2. A29. 10. - 2. 11. 2018 - Tento týden byly 2dny podzimní prázdniny a 1den ředitelské volno a tak děti se na mě přišly podívat jen čtvrtek a pátek. Ve čtvrtek jsme první hodinu, povídali, povídali a povídali, děti měly plno zážitků, musím je moc pochválit všichni přinesly čtenářské deníky, čtou opravdu krásné knížky. Dnes jsme získala do naší třídní knihovničky plno nových knížek tak byla radost veliká. Jelikož máme za sebou 1. čtvrtletí tak jsem dětem oznámila jejich známečky, kdo dostane pochvaly třídního učitele, jak budeme dále pracovat a co nás čeká, ale pak jsme se již pustili do práce a v Čj -  naučili jsme se co jsou slova nadřazená a podřazená, v matematice jsme používali mag.peníze, které nám posloužily k vyřešení slovních úloh. A již jsme zvládli počítání přes 10 do 18. 

V hodině Vv + Pv - se děti rozdělily do 5 skupin - a vytvářely krásné stromy a tak nám vznikla stromová alej FOTO. Jen škoda, že některé děti nepřinesly listy, které měly za úkol sbírat a lisovat. 

22. - 26. 10. 2018 - 7. plavání FOTO + VIDEO + VOLNÁ ZÁBAVA  po plavání, děti jsou unavené, tak jsme si přečetli jednu pohádku a děti si malují, vyrábějí.

V tomto týdnu jsme se naučili mnoho nového v čj - správné pořadí slov ve větách,  slova souznačná, protikladná, mnohoznačná, v matematice - další počítání s přechodem přes 10 do 15, pěkně to přibývá a děti pochopily, že jedině procvičováním ve škole a doma to bude bez chyb. Ve čtvrtek bylo 8 dětí na doučování, protože si uvědomují že by to mohlo být ještě lepší. Proto je moc chválím za snahu. Ve čtvrtek jsme jen opakovali, opakovali. Různými činnostmi, které děti baví si vše pěkně procvičily.FOTO. Děti také již poprvé byly ve školní knihovně, kde si půjčily knížky, aby mohly číst a vše zaznamenat do čtenářského deníku. 

Pátek - třídní HALLOWEEN - úžasné kostýmy, nádhera. Děti se rozdělily do tří skupin - 1.skupina - výroba strašidýlek, 2. skupina výroba netopýra, 3. skupina výroba netopýra, kteří se dají pověsit.FOTO. Vše se krásně povedlo, děti si u toho pěkně povídaly, spolupracovaly, pojídaly přinesené dobrůtky.FOTO. Poslední dvě hodiny se dlabaly dýně, děti velmi šikovně pracovaly a já připravená s noži ukončila výrobu dýní, vyřezáváním obličejů. Naše dýně zdobí školní atrium.FOTO. Když jsme vše pěkně zvládli tak nesmělo chybět - DISCO. FOTO - VIDEO

Krásně ukončený týden, všem přeji pohodové podzimní prázdniny + ředitelské volno - odpočívejte a ve čtvrtek 1.listopadu se na zlatíčka budu těšit.15. - 19. 10. 2018 - Další týden je za námi. Strašně to utíká. Pondělní plavání již 6 -FOTO - bylo super, děti jsou šikovní a ničeho se nebojí. 

V ČJ - jsme stále opakovali druhy vět, používali ty naše plácačky a myslím, že děti pochopily význam proč a kde se píše jaké znaménko za větou. Teď se k této látce budeme každou chvíli vracet a různými činnostmi stále procvičovat. FOTO - plácačka na druhy vět. Jsem ráda, že děti nezapomínají doma číst, nosí stále čtenářské deníky, navštívili jsme i naší školní knihovnu a děti se těší jak si budou chodit půjčovat knížky. Také jsme byli předat sovičky a dýně v 7.B - a připomněli jsme žákům básničkami podzim. Byl velký potlesk. 

V M - stále procvičujeme sčítání a odčítání s přechodem přes 10 - je malá chybovost a to je dobře. 

Teď musíme zapracovat na slovních úlohách na zápisu, vytvořit správný výpočet a odpověď. Byla také větší samostatná práce - dopadla velmi dobře. 

VELKÁ RADOST - 1. místo ve sběru kaštanů - finanční odměna 2.250,-Kč. 

FOTO - Vv+Pv naše jabloň/ruličky jsou super/, práce ve dvojicích - výroba draka

8. - 12. 10. 2018 - 5. plavání - dnes bylo malé přezkoušení, co se děti již naučily,  všem to dopadlo velmi dobře. FOTO

Nejdříve omluva - vůbec jsem nefotila, v zápalu činností, výkladu látky, psaní na tabuli, ale hlavně aby děti pochopily a zvládly nově probíranou látku jsem si na foto ani nevzpomněla, ale určitě se polepším.

V matematice postupně přibíráme počítání přes desítku, děti jsou velmi šikovné, milují rychlé počítání a jako vítězové - když mají samozřejmě vše správně vypočítané stojí na židlích a křičí HURÁ!!!!!! Za dobře vykonanou práci je jasně čeká i odměna. 

V ČJ - byl již diktát, 20 dětí - jednička s hvězdičkou a čtyři děti - jedna mínus. SUPER, SUPER, SUPER. 

V tomto týdnu jsme začali DRUHY VĚT - postupně se děti seznamují s každou větou, naše plácačky nám k tomu pomáhají /děkuji kdo přinesl/, je to činnost, která děti baví, ale zároveň je učí určovat druhy vět. Děti doma určitě vysvětlí a já se polepším a příště budou i fotky, aby bylo jasné jak tato činnost probíhá. Do CHYTRÝCH DESEK dětem přidávám vytištěnou probíranou látku, kterou si doma mají děti procvičovat, ale hlavně naučit. 

Krásně se děti naučily básničku, náš strom KNIHOVNÍK pěkně  obrůstá - díky dětem, jsou to velcí čtenáři. 

1. - 5. 10. 2018 - 3. plavání - FOTO - moji klauni, mají velkou pochvalu, jak krásně plavou a jak jsou hodní.

                               - 4. plavání - FOTO

Ekologický program "Tonda Obal na cestách" - program dětem ukázal jak je důležité třídit odpad. FOTO

Páteční "Podzimní tvoření" - děti byly úžasné, všem se povedl nazdobit krásný podzimní květináč. Ochutnaly hrozny vína, viděly jak se zpracovávají hrozny v burčák. Krásně jsme vše stihli a jak nám pěkně vyhládlo FOTO - oběd.  Byl to krásně ukončený týden. FOTO

24. - 27. 9. 2018 -   2. plavání FOTO + po příjezdu odpočíváme, výroba vesmírné rakety, všichni se podílejí na jejím vzniku, všichni vybarvují, stavění ze stavebnice.

FOTO - kde je vidět jak se děti hlásí, jak jsou aktivní, jak jim to ve škole pěkně jde. CHVÁLÍM, CHVÁLÍM. 

FOTO - tatínek Terezky nám přinesl ze zahrádky jablíčka - móóóc děkujeme - foto ukazuje jak dětem chutnalo.

FOTO - strom "Knihovník" - pěkně nám obrůstá.

Tento kratší týden jsme ukončili výrobou soviček. Nejdříve ve třídě vznikl velký pracovní prostor a pak jsme se dali do práce. Každý žáček si přinesl zavařovací sklenici, nasbíral podzimní plody - kaštany, žaludy, oříšky, šištičky, šípek.....naplnil sklenici a z barevného papíru jsme stříhali, lepili, obličej pro sovičku - FOTO. Všem se krásně povedla, hned jsme si povídali o podzimu - kdy začíná, jaké měsíce v tomto ročním období jsou, co se děje s přírodou. Sovičky máme vystavené a máme z nich velkou radost - připomínají nám, že podzim je tady. 

17. - 21. 9. 2018 - V tomto týdnu jsme začali mnoho nového, v čj - abecedu, v matematice počítání - přechod přes desítku. Musím říct, že děti jsou velmi bystré a jde jim to. Teď budeme jen pilovat, pilovat a pilovat. V hodinách se snažím různými činnostmi nové učivo stále opakovat, děti to baví a zároveň vše procvičují. Také jsme měli na návštěvě p. ředitele, dopadlo to opět výborně - všem se nám ulevilo, velká pochvala dětem.

V hodině Vv + Pv jsme se dali do vyrábění našeho stromu - "KNIHOVNÍK". Na tento strom si děti budou, dávat né listy, ale obaly jejich přečtených knih/samozřejmě vyrobené ze čtvrtky/, které vždy koncem měsíce budou prezentovat. Na obalu bude obrázek z knížky, název knihy a autor. Děti se už těší jak v úterý/25.9./ již budou na strom přidělávat své obaly z knih. Uvidíme kolik obalů z knih bude  náš strom "KNIHOVNÍK"mít.

10. - 14. 9. 2018 - Druhý týden školy nám začal plaveckým výcvikem. Některé děti měly obavy, ale po chvilce byl strach pryč. Moc je všechny chválím, ale hlavně se těší na další plavčo. Jsou to moje zlatíčka. FOTO

V tomto týdnu jsme již pracovali v PS. Děti se pěkně rozjely i začínají známky, zatím jsou jedničky, jen kdyby to vydrželo. Zatím máme opakování, různými činnostmi si všechny znalosti pořádně procvičujeme. Ve VV+PV se dětem povedly chobotnice/jen jsem zapomněla vyfotit, hned v pondělí to udělám a dodám foto, teď zatím foto jak ty moje zlatíčka krásně pracují/.

Tak slíbené chobotnice - FOTO

3. 9. - 7. 9. 2018 

Tak už se  zase hlásím. Pěkně nám ty prázdniny utekly  a máme první týden školy za sebou. Povídání o prázdninách, seznámení se Školním řádem, ukázka čtenářských deníků. Již jsme krásně pracovali, chválím ty moje zlatíčka, nic nebylo zapomenuto,  děti vypracovaly dva pracovní listy z čj, všichni si mohli napsat 1*. V matematice velké počítání dlouhých příkladů - bezchybné výsledky. Na koberci v kruhu děti krásně četly úkoly, které zvládly a i si procvičily čtení. Tááák  vše procvičené a můžeme začít učivo druhé třídy. 

V pátek naše první akce - Festival sportu - každý si našel a vyzkoušel nabízený sport i jsme se projeli na koni. U koníčků se děti přesvědčily jak je dobře mě poslouchat, protože kvůli jiným dětem, kteří se nevhodně chovaly  se splašil kůň a holčička spadla na zem. Naštěstí se nic nestalo.  Klauni mají velkou pochvalu a v pondělí odměnu.